DATE
VISITOR
HOME

WEEK 1



Friday 12/9
Camden
Lincoln/Boothbay
Results

Sanford
Cape
Results

Carlisle
Washington Academy
Results

Cony
Waterville/Winslow
Results

Deering/Waynflete/Maine Girls Academy
Portland
Results

Edward Little
Belfast
Results

Bonny Eagle
Kennebunk
Results

Scarborough
Massabesic
Results

John Bapst
Orono
Results

Saint Dominic's Academy
South Portland
Results

Yarmouth
Westbrook
Results

Greely
Cheverus
Results

Hampden
Foxcroft
Results

MDI
Old Town
Results

Messalonskee
Gardiner
Results
Saturday 12/10
Thornton Academy
Windham
Results




WEEK 2



Tuesday 12/13
Gorham
Falmouth
Results

Lewiston
Mt. Ararat
Results

Brewer
Bangor
Results

Brunswick
Edward Little
Results

Lincoln/Boothbay/Wiscasset
Hyde
Results

Belfast
Erskine
Results

George Stevens
Ellsworth
Results
Wednesday 12/14
Massabesic
Windham
Results

Portland
Cheverus
Move to 1/16/17
Friday 12/16
Cape
Gorham
Results

Falmouth
South Portland
Results

St. Doms
Deering
Results

Westbrook
Scarborough
Results

Bonny Eagle
Sanford


Waynflete/Kennebunk (Boys)
Thornton Academy
Results

Kennebunk (Girls)
Maine Girls Academy
Results

Ellsworth
Bangor
Results

Hampden
Brewer
Results

Old Town
Foxcroft
Cancelled

George Stevens
MDI
Results

Cony
Brunswick
Results

Waterville/Winslow
Edward Little
Results

Mt. Ararat
Gardiner/Hall
Results

Lewiston
Messalonskee
Results

Maine Central Institute
Belfast
Results

Morse
Camden Hills
Results
Saturday 12/17
John Bapst
Washington Academy
Cancelled

Orono
Carlisle
Cancelled

Yarmouth
Greely
Results

Diving Invitational
South Portland

WEEK 3



Monday 12/19
Foxcroft
George Stevens
Results
Tuesday 12/20
Lewiston
Brunswick
Results

Messalonksee
Edward Little
Results

Gardiner/Hall Dale
Waterville/Winslow
Results

Belfast
Morse
Results

Maine Central Institute
Erskine
Results
Wednesday 12/21
Scarborough
Windham
Results
Thursday 12/22
Bonny Eagle
Cape Elizabeth
Results

Deering
Falmouth
Results

Greely
Westbrook
Results

Maine Girls Academy
Sanford
Results

Cheverus
Thornton
Results

Messalonskee
Belfast
Results

Brewer
MDI
Results
Friday 12/23
Gorham
South Portland
Results

Yarmouth
Portland
Ppnd

Massabesic
Waynflete
Results

Kennebunk
St. Doms
Results

Old Town
John Bapst
Results

Ellsworth
Carlisle
Jan 16

Washington Academy
Hampden
Results

Morse
Cony
Results

Erskine
Edward Little
Results

Lewiston
Camden Hills
Results

Maine Central Institute
Waterville/WInslow
Results
WEEK 4



Monday 12/26
Morse Invitational

Results
Tuesday 12/27
Greely/Falmouth
Weston (Non-league)

Wednesday 12/28
Maine Girls Academy
Bonny Eagle
Results

Cheverus
Weston (Non-league)


Gardiner
Brunswick
Results
Thursday 12/29
Thornton
Yarmouth
Results

Windham
Waynflete
Postponed
Friday 12/30
Cape
South Portland
Results

Deering
Gorham
Results

Greely
Scarborough
Results

Massabesic
Cheverus
Results

Westbrook
Portland
Results

Falmouth
Kennebunk
Results

St. Doms
Sanford


Orono
Bangor
Moved to 1/3

Edward Little
Cony
Results

Brunswick
Messalonksee
Results

Gardiner/Hall Dale
Lewiston
Results

Camden Hills
Mt. Ararat
Results
WEEK 5



Tuesday 1/3
Waterville/Winslow
Belfast
Results

Orono
Bangor
Postponed to 1/10
Wednesday 1/4
St. Doms
Bonny Eagle
Results
Thursday 1/5
Sanford
Falmouth
Results
Friday 1/6
Maine Girls Academy
Cape Elizabeth
Results

Deering
South Portland
Results

Scarborough/Cape Boys
Waynflete
Results

Thornton Academy
Westbrook
Results

Windham
Cheverus
Results

Greely
Portland
Results

Gorham
Kennebunk
Results

Yarmouth
Massabesic
Results

Bangor
Hampden
Results

Foxcroft
John Bapst
Results

George Stevens
Old Town
Results

Orono
Ellsworth
Results

Cony
Camden Hills
Results

Mt. Ararat
Brunswick
Results

Gardiner/HallDale
Erskine
Results

Morse
Lewiston
Results

Maine Central Inst.
Messalonskee
Results

Waterville/Winslow
Lincoln/Boothbay
Results
Saturday 1/7
MDI
Washington Academy
Results

Carlise
Brewer
Results
WEEK 6



Tuesday 1/10
Mt. Ararat
Cony
Results

Orono
Bangor
Results

Gardiner
Lincoln/Wiscasset/Boothbay
Results
Wednesday 1/11
Yarmouth
Windham
Results
Thursday 1/12
Bonny Eagle
Falmouth
Results

Bangor
John Bapst
Results

Washington Academy
George Stevens
Results
Friday 1/13
Cape Elizabeth
Deering
Results

Sanford
Gorham
Results

Portland
Scarborough
Results

Thornton Academy
Greely
Results

St. Dom's/Maine Girls Academy
Cheverus
Results

South Portland
Kennebunk
Results

Westbrook
Massabesic
Results

Ellsworth
Foxcroft
Results

Brewer
Old Town
Results

MDI
Orono
Results

Brunswick
Waterville/Winslow
Results

Cony
Lewiston
Results

Edward Little
Gardiner/HallDale
Results

Messalonskee
Mt. Ararat
Results

Belfast
Hyde
Results

Maine Central Inst.
Camden Hills
Results

Erskine
Morse
Results
Saturday 1/14
Carlisle
Hampden
Results
WEEK 7



Monday 1/16
Ellsworth
Carlisle
Results

Portland
Cheverus
Results
Tuesday 1/17
Hyde
Mt. Ararat
Results
Wednesday 1/18
Westbrook
Windham
Results
Thursday 1/19
Waynflete
Yarmouth
Results
Friday 1/20
Falmouth
Maine Girls Academy
Results

Kennebunk
Deering
Results

Bonny Eagle
Gorham
Results

Cheverus
Scarborough
Results

Massabesic
Greely
Results

Cape Elizabeth
St. Dom's
Results

South Portland
Sanford
Results

Portland
Thornton
Results

Foxcroft
Bangor
Results

George Stevens
John Bapst
Results

Hampden Acad
Orono
Results

Calisle
Old Town
Results

MDI
Ellsworth
Results

Brewer
Washington Acad
Results

Messalonskee
Cony
Results

Mt. Ararat
Edward Little
Results

Lewiston
Waterville/Winslow
Results

Lincoln/Boothbay
Belfast
Results

Hyde/MCI
Morse
Resuts
Saturday 1/21
Diving Invitational
South Portland
Results
WEEK 8



Tuesday 1/24
Falmouth
St. Doms
Cancelled

Mt. Ararat
Morse
Cancelled

Old Town
Belfast
Results

Camden Hills
Erskine
Results
Wednesday 1/25
South Portland
Bonny Eagle
Results
Thursday 1/26
Cheverus
Yarmouth
Results

Old Town
Orono
Results

Edward Little
Lewiston
Results
Friday 1/27
Kennebunk
Cape Elizabeth
Results

Sanford
Deering
Results

Maine Girls Academy
Gorham
Results

Westbrook
Waynflete
Results

Windham
Greely
Results

Scarborough
Thornton
Results

Erskine
Lincoln/BBay/Wisc
Results

Portland
Massabesic
Results

Brewer
John Bapst
Results

Hampden
Ellsworth
Results

Bangor
MDI
Results

Waterville/Winslow
Messalonskee
Results

Brunswick
Morse
Results

MCI
Hyde
Results

Cony
Gardiner/HallDale
Results

Belfast
Camden Hills
Results

Foxcroft
Washington Academy
Results
Saturday 1/28
Palmer Diving Invitational

Results

Southern Maine Diving Meet

Results
WEEK 9



Monday 1/30
George Stevens
Foxcroft Academy
Results
Wednesday 2/1
Deering
Bonny Eagle
Results
Thursday 2/2
Scarborough
Yarmouth
Results

Bangor Boys
Old Town Boys
Results
Friday 2/3
Falmouth
Cape Elizabeth
Results

Maine Girls Academy
South Portland
Results

Cheverus
Westbrook
Results

Portland
WIndham
Results

Waynflete
Greely
Results

Gorham
St. Doms
Results

Thornton Academy
Massabesic
Results

Sanford
Kennebunk
Results

Old Town Girls
Bangor Girls
Results

Orono
Brewer
Results

John Bapst
MDI
Results

KVAC CLASS B CHAMPS

Results
Saturday 2/4
Carlise
Foxcroft
Results

George Stevens
Hampden
Results

Ellsworth
Washington Acad.
Results

KVAC CLASS A CHAMPS

Results
WEEK 10



Thursday 2/9
Boys South Southwesterns
Cape Elizabeth
Results
Friday 2/10
Boys North Southwesterns
Cape Elizabeth
Results

Brunswick
Lewiston
Results

BOYS PVC

Results
Saturday 2/11
Girls South Southwesterns
Cape Elizabeth
Results

Girls North Southwesterns
Cape Elizabeth
Results

GIRLS PVC

Results
WEEK 11



Saturday 2/18
Class B Boys Championships
University of Maine
Results
Monday 2/20
Class B Girls Championships
University of Maine
Results

Class A Boys Championships
Bowdoin College
Results
Tuesday 2/21
Class A Girls Championships
Bowdoin College
Results